Mona Lisa Touch

MonaLisa Touch®

je bezpečná neinvazívna metóda, ktorá aktivuje prirodzené regeneračné schopnosti tkanív ženských intímnych partií – teda pošvy a vonkajšieho pohlavia. Prístroj podporuje obnovu rovnováhy vaginálnej sliznice bezpečným a bezbolestným spôsobom. Laser vo vaginálnej sliznici stimuluje produkciu kolagénu, navracia jej primerané prekrvenie, zvyšuje tonus tkanivám, zvyšuje lubrikáciu, zlepšuje funkčnosť ošetrovanej oblasti a obnovuje správny krvný obeh. Je určený ženám, ktoré vekom alebo po pôrode potrebujú omladiť ženský pohlavný orgán a zvýšiť si sebavedomie.

Pokyny pred ošetrením:

je potrebné absolvovať cytologické vyšetrenie u svojho gynekológa a s výsledkom (nie starším ako 1rok) sa objednať v našej ambulancii na konzultáciu.
Pacientka nesmie mať menštruáciu, alebo zápal pošvy.

Zákrok sa môže vykonať ihneď po menštruácii alebo minimálne 5 dní pred menštruáciou. V prípade omladenia vonkajšieho pohlavia musí mať pacientka oholené prirodzenie. Po konzultácii a vyšetrení bude rozhodnuté o vhodnosti ošetrenia.

Zákrok je možné hneď realizovať.

Ošetrenie pošvy
Pred zákrokom nie je nutná žiadna špeciálna príprava. Zákrok je nebolestivý a nie je potrebná žiadna forma anestézie. Do pošvy sa zavedie špeciálne upravená hlavica laseru, ktorou sa aplikuje laserové žiarenie na sliznicu pošvy a oblasť pod močovou rúrou. Pacientky pri výkone nepociťujú žiadnu bolesť, pociťujú iba mierne vibrácie, výnimočne môžu cítiť pocit tepla , ktorý vymizne bezprostredne po ukončení ošetrenia. Ošetrenie trvá asi 20 minút.

Ošetrenie vonkajšiích partií
Pri ošetrovaní vonkajších partií sa môže aplikovať povrchová anestéza, ktorá sa aplikuje 30 až 60 minút pred ošetrením. Klientka pri samotnom ošetrení pociťuje iba jemné štipkanie, alebo mierny pocit tepla. Ošetrenie ale nebolí. Po ošetrení sa môžu objaviť iba prechodné vedľajšie účinky, ako je ľahké začervenanie po ošetrení vonkajších rodidiel . Tieto ťažkosti obvykle miznú po jednom až dvoch dňoch pokoja.

Pokyny po ošetrení:

Klientka odchádza domov bezprostredne po ošetrení a vykonáva bežné denné či pracovné aktivity. Nie je potrebná PN alebo dovolenka. Odporúča sa týždňová sexuálna abstinencia, 24 hod po ošetrení : vyhýbanie sa kúpania vo verejných kúpaliskách, kúpeľom , saune, intenzívnemu fyzickému cvičeniu a podobne…

Po zákroku vonkajších partií je vhodné ošetrené lokality umývať vlažnou vodou. Počas nasledujúcich 3 dní nosiť voľnú bavlnenú bielizeň v prípade potreby použitie protizápalových a epitelizačných krémov na urýchlenie hojenia..

Zatiaľ neboli zaznamenané žiadne negatívne sprievodné javy alebo komplikácie

Viditeľnosť efektu po ošetrení

Efekt vaginálnej rejuvenizácie sa plne rozvíja v priebehu jedného mesiaca po výkone, pričom výsledok sa dostaví už po 1 ošetrení. Efekt je možné poznať už cca 1 týždeň po zákroku no jeho maximum sa dosiahne asi za 2 – 3 mesiace, kedy je dokončená novotvorba kolagénu a elastínu.

Pre dosiahnutie optimálneho efektu je potrebné absolvovať 3 ošetrenia v intervale raz za 4 až 6 týždňov.

Účinnosť metódy je 12-18 mesiacov v závislosti od individuálnych predpokladov , doporučuje sa udržiavacie ošetrenie ešte raz za rok, resp. individuálne podľa želania klientky.

Kontraindikácie:

  • tehotnosť
  • menštruácia
  • onkologické ochorenie v oblasti krčka a pošvy
  • abnormálne a nedoriešené cytologické nálezy
  • autoimunitné ochorenia s poruchou tvorby kolagénu a elastínu
  • Herpes simplex, Herpes zoster
  • Akútna vírusová, bakteriálna a plesňová infekcia
  • Užívanie isotretinoínu a fotosenzibilizujúcich liekov
  • Antikoagulačná liečba (Warfarin, Heparin, Pelentan)

Nejedná sa o primárne estetický výkon. Ide o zdravotný úkon s estetickou pridanou  hodnotou. Že po MonaLisa Touch® ošetrení dochádza aj na osvieženie a zlepšenie vzhľadu vonkajšieho genitálu, je fakt, ale to je len príjemná pridaná hodnota k dramaticky zlepšenej funkcii intímnych partií, o ktorú tu predovšetkým ide. Výsledkom je omladenie a zúženie vagíny, zlepšenie vaginálnej sekrécie a  protizápalové pôsobenie. Už po prvom ošetrení dochádza k rejuvenizácii a zúženiu vagíny a je bezbolestné. Laser MonaLisa Touch® zároveň predstavuje bezbolestnú nechirurgickú liečbu močovej inkontinencie. Už po prvom ošetrení dochádza k úprave močovej inkontinencie. Pre trvalý výsledok sú potrebné 3 ošetrenia s rozostupom 4 až 6 týždňov.